smartFactoryKL

Czym jest SmartFactoryKL?

Termin SmartFactoryKL  odnosi się do sieci około 50 partnerów z przemysłu i nauki z siedzibą w Niemieckim Centrum Badawczym Sztucznej Inteligencji w Kaiserslautern. Od momentu powstania w 2005 roku sieć ta jest dedykowana dla Przemysłu 4.0 i Fabryki Przyszłości. Jej celem jest wspólna praca ramię w ramię nad projektami badawczymi i rozwojowymi. W agendzie partnerów znajdują się opracowanie i opis wizji tego stowarzyszenia badawczego, jak również jej konkretna realizacja przemysłowa. Sieć ta prezentuje swoje kompetencje we własnej Smart Factory, jako środowisko testowe dla procesów przyszłej produkcji.

Niezależna od producenta platforma demonstracyjna i badawcza: zakład produkcyjny Przemysłu 4.0 opracowany przez partnerskie konsorcjum SmartFactoryKL.

Jaki wkład wkład ma firma HARTING w SmartFactoryKL?

Firma HARTING odegrała kluczową rolę od czasu pierwszej demonstracji zakładu produkcyjnego w 2007 roku, która została zainicjowana przez SmartFactoryKL. Firma HARTING stworzyła wyróżniający się moduł montażowy, który zawiera wiele własnych rozwiązań. 

Zostało to również utrzymane w nowym zakładzie stowarzyszenia naukowego Przemysłu 4.0 - centrum produkcyjnym "Production Level 4". Grupa Technologiczna HARTING jest odpowiedzialna za moduł na otwartej platformie demonstracyjnej i badawczej, który będzie wykorzystywany do demonstracji rozwiązań Edge.

Firma HARTING w samym środku: jako jeden z wiodących na świecie dostawców technologii łączeniowych w przemyśle, wnosimy do zakładu produkcyjnego SmartFactoryKL kluczowe komponenty.
Strategia interfejsu modułu ProductionLevel4

Stosowane rozwiązania łączeniowe zapewniają jednolity interfejs dla infrastruktury zasilającej i komunikacyjnej.

Inteligentne złącza są wyposażone w dodatkowe funkcje, które przyczyniają się do ogólnego bezpieczeństwa obiektu. Na przykład, aby uniknąć niebezpieczeństwa, zapewniają one, że odblokowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy obiekt jest odłączony od zasilania.  

Intelligente Steckverbinder als Enabler einer modularen und flexiblen Produktion

Andreas Huhmann, konsultant ds. strategii Connectivity + Networks w firmie HARTING, jest członkiem zarządu SmartFactoryKL od 2011 roku.

Jaki temat jest obecnie w centrum zainteresowania SmartFactoryKL?

W chwili obecnej konsorcjum partnerskie koncentruje swoje obecne dyskusje i badania w centrum produkcyjnym "Production Level 4".

Głównym wyzwaniem jest poprawa automatyzacji fabryki w odniesieniu do produkcyjnych aspektów elastyczności, wydajności i dostępności. Ta nowa demonstracja będzie nieustannie rozwijana aż do 2025 roku, tak abyśmy mogli następnie zrealizować naszą deklarowaną wizję.

Der erste Production Level 4 Demonstrator der Welt