Products & Solutions

Z myślą o elektromagnesie dla Ciebie

Zaspokajanie szerokiego zakresu wymagań klientów

HARTING Automotive projektuje i produkuje siłowniki elektromagnetyczne wyłącznie na zamówienie - indywidualnie, aby spełnić Twoje wymagania. To Ty określasz, co mają robić nasze systemy elektromagnetyczne i Ty określasz warunki ramowe. Pod uwagę brane są najróżniejsze wymagania. Dostępna przestrzeń montażowa, wymagana temperatura otoczenia, napięcie robocze, cykl pracy, rodzaj połączenia i wiele innych kryteriów są uwzględniane przy projektowaniu komponentów.

Nasz dział sprzedaży przyjmuje zapytanie, w porozumieniu z klientem zbiera wszystkie niezbędne informacje i przekazuje je do naszych działów specjalistycznych. Wspólnie z Tobą omawiamy i opracowujemy wszelkie zmiany, poprawki i optymalizacje.

Przekonująca skuteczność w rozwoju rozwiązań

Dysponując wszystkimi wymaganiami i informacjami, nasi specjaliści z działu rozwoju rozpoczynają projektowanie układu elektromagnetycznego na podstawie obliczeń i symulacji FEM. Podczas konstruowania elektromagnesów brane są pod uwagę: rozmiar, ruch urządzenia, cykl pracy, siła trzymania, rodzaj kontaktu i wiele innych czynników. Podstawowy schemat układu elektromagnesów jest przekazywany do działu konstrukcyjnego, gdzie następuje uszczegółowienie wszystkich poszczególnych części i opracowanie montażu.

W czasie procesu opracowywania, jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Dzięki temu nasze elektromagnesy są idealnie dopasowane do kolejnych zastosowań i od samego początku pracują płynnie i bezproblemowo.

Kompleksowa budowa prototypów

Firma HARTING Automotive opanowała ABC prototypowania - i w tym przypadku należy to rozumieć dosłownie. Nasza prototypownia w Espelkamp jest dobrze wyposażona do produkcji próbek A, B i C, aby w pełni wspierać proces tworzenia Twojego elektromagnesu.

W pierwszym etapie budowane są pierwsze próbki funkcjonalne (próbki A) w celu walidacji wyników symulacji i przetestowania działania komponentów. W następnej fazie (próbka B) ściśle współpracujemy z dostawcami, którzy budują prototypowe narzędzia dla wszystkich pojedynczych części związanych z narzędziem. Części tłoczone, gięte i toczone mogą być produkowane na miejscu w zakładzie. Zdolność do produkcji seryjnej zaprojektowanych przez nas komponentów jest sprawdzana na próbkach B. Po odbiorze następuje przekazanie do eksploatacji narzędzi seryjnych i uruchomienie całej linii produkcyjnej w Espelkamp w celu produkcji próbek C. Jest to ostatni etap przed rozpoczęciem produkcji seryjnej w zakładzie produkcji końcowej.

 

Szeroki zakres testów laboratoryjnych

HARTING Automotive posiada własne laboratorium elektromagnesów w Espelkamp, gdzie sprawdzane i mierzone są funkcje magnetyczne nowych systemów. Obejmuje to pomiary siły i przemieszczenia, pomiary 3D oraz symulacje środowiskowe w komorach klimatycznych. Położone w sąsiedztwie supernowoczesne Centrum Jakości i Technologii HARTING (HQT) oferuje więcej opcji testowania. W Centrum możemy poddać produkty testom w mgle solnej, strumieniu pary i wibracjach.

Badania laboratoryjne przeprowadzane są równolegle do różnych faz prototypu. W ramach procesu kwalifikacji potwierdzamy, że aktualny projekt części prototypowych spełnia wymagania klienta. W razie potrzeby dokonywane są korekty i optymalizacje. Dopiero potem części trafiają do produkcji seryjnej.

Zarządzanie projektem skoncentrowane na kliencie

Kluczowym czynnikiem sukcesu prac projektowych w HARTING Automotive jest specyficzne dla klienta zarządzanie projektem we wszystkich jego fazach. Od momentu złożenia zamówienia do zakończenia projektu, klienci mają do dyspozycji osobę do kontaktów w dziale sprzedaży HARTING Automotive, która stale towarzyszy im w realizacji całego projektu. Kontakt ten gwarantuje wysoką jakość wykonania aż do momentu, gdy produkt trafi do produkcji seryjnej. Kierownik projektu koordynuje wszystkie zadania naszych specjalistycznych działów, jak również kontakty z klientami, aby zapewnić sprawną i wydajną całość.

Nasz zespół ds. zarządzania projektem analizuje wszystkie istotne czynniki - nigdy w oderwaniu od innych czynników, ale zawsze w koordynacji z nimi. Niezależnie od tego, czy są to prace rozwojowe, prototypowanie czy badania laboratoryjne - możesz być pewien, że utrzymamy wysoką jakość i dotrzymamy terminów.

Bogate doświadczenie w produkcji

Po pomyślnym przejściu kwalifikacji produktu i zatwierdzeniu serii przez klienta, nowe systemy elektromagnetyczne zostaną przekazane do produkcji seryjnej do naszych rumuńskich zakładów w Sibiu i Agnita. Nasze rumuńskie fabryki należą obecnie do największych zagranicznych zakładów produkcyjnych w Grupie HARTING.

Siłowniki elektromagnetyczne produkowane są w halach montażowych. Hale te wyposażone są w najnowocześniejsze maszyny, systemy i narzędzia. Siłowniki są następnie dostarczane do klientów na całym świecie. Nasze rumuńskie fabryki są wyposażone w wysokiej klasy technologie, takie jak w pełni automatyczne zaciskarki i ultradźwiękowe systemy zgrzewania. Posiadają szerokie doświadczenie produkcyjne w nawijaniu cewek, cięciu, zaciskaniu i kontaktowaniu kabli, jak również w spawaniu, klejeniu i obtryskiwaniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?