Electromobility

Mobilne urządzenia do ładowania

Sprawne i bardzo wydajne procesy produkcyjne i logistyczne: stają się coraz ważniejsze, zwłaszcza w czasach indywidualizacji. Podczas pracy z partiami jednoczęściowymi, produkcja i logistyka muszą się zmienić i dostosować, aby sprostać wymaganiom. Optymalizacja przepływu towarów w zakładzie to jeden z wielu aspektów.

Inteligentne technologie dla inteligentnych fabryk

Pojazdy AGV (Automated Guided Vehicles), w tym autonomiczne wózki widłowe lub inne jednostki samojezdne, nie są już marzeniem przyszłości, lecz rzeczywistością w wielu przedsiębiorstwach. Przyczyniając się do wydajnej produkcji, te pojazdy AGV zapewniają w pełni automatyczny transport i dostawę komponentów w odpowiednim czasie. Zapewniają one również elastyczną wewnętrzną logistykę przepływu towarów.

Nawet jeśli przepływ towarów w produkcji i logistyce wewnętrznej jest coraz bardziej zautomatyzowany, klasyczny wózek widłowy z załogą zachowuje na razie swoją dominującą rolę w transporcie i przeładunku towarów. Dotyczy to w szczególności elektrycznych wózków widłowych, ponieważ łączą one wysoką wydajność z przyjaznością dla środowiska dzięki cichej pracy i zerowej emisji spalin.

HARTING Automotive – lider inteligentnych systemów ładowania

Niezależnie od tego, czy jest to pojazd AGV czy elektryczny wózek widłowy, oba muszą być dość często ładowane. Tylko w ten sposób można zapewnić terminowe dostawy i optymalnie wykorzystać maszyny. HARTING Automotive dostarcza również rozwiązania do ładowania mobilnych maszyn roboczych - i nieustannie rozwija inteligentne systemy ładowania dla takich maszyn.

Czy chcesz poznać różnorodność naszych produktów?