Electromobility

Ładowanie w miejscach publicznych

Istnieje kilka czynników, które są kluczowe dla akceptacji i sukcesu pojazdów elektrycznych: oprócz liczby stacji ładowania i kompleksowej infrastruktury ładowania w przestrzeniach komercyjnych i publicznych, bardzo ważna jest również technologia ładowania, która jest łatwa w użyciu i która pozwala oszczędzić czas i pieniądze podczas ładowania.

Obok siebie istnieją różne standardy

Podobnie jak w przypadku stacji benzynowych z różnymi rodzajami paliwa, tak i w przypadku stacji ładowania współistnieją różne standardy przyłączy. Niektóre przykłady to CCS (Combined Charging System) z wtyczkami typu 1 (Combo 1) lub typu 2 (Combo 2), system ładowania CHAdeMO lub inne standardy, takie jak standard GB/T w Chinach.

Długi czas ładowania zniechęca wielu właścicieli samochodów do przesiadki na pojazdy elektryczne. Technologia szybkiego ładowania wykorzystująca wtyczkę do ładowania prądem stałym (Combo) zapewnia, że pojazdy otrzymają wystarczającą ilość energii w ciągu kilku minut, a nie kilku godzin. Prawie wszystkie nowe koncepcje samochodów elektrycznych głównych producentów OEM opierają się na wydajnym szybkim ładowaniu jako uzupełnieniu konwencjonalnej technologii ładowania. Zapewnia to lepszą akceptację wśród kierowców i stanowi silny impuls dla mobilności elektrycznej.

Duża różnorodność urządzeń do ładowania

Portfolio produktów HARTING Automotive obejmuje europejski standard interfejsu ładowania Combo Type-2 do szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 200 kW. Produkty te posiadają aprobaty i certyfikaty odpowiednie dla wszystkich szczególnych sektorów rynku i wymogów prawnych na całym świecie. W przypadku przewodów do ładowania, wtyczka typu 1 dla prądu zmiennego (opracowana dla USA, Japonii i Korei Południowej) jest certyfikowana zgodnie z UL, CE i JET / PSE; wtyczka typu 2 dla rynku europejskiego jest zgodna z UL/VDE. Chińska wtyczka GB firmy HARTING spełnia wymagania normy CQC chińskiego urzędu standaryzacji (China Quality Certification Centre).

Czy chcesz poznać różnorodność naszych produktów?