System elektromagnetyczny

Rynki

Wiele firm z branży motoryzacyjnej i dostawców, jak również z wielu innych sektorów przemysłu, polega na wyjątkowej wydajności i niezawodności systemów elektromagnetycznych firmy HARTING Automotive.

Przemysł motoryzacyjny

W branży motoryzacyjnej firma HARTING Automotive, dzięki swoim systemom magnetycznym, jest reprezentowana w szerokim zakresie zastosowań: układy kierownicze, obwody lub blokady oraz technologia bezpieczeństwa to tylko kilka z wielu elementów, które muszą funkcjonować bezpiecznie i niezawodnie w pojazdach. Nie bez powodu więc firmy z branży motoryzacyjnej i dostawcy polegają na wysokiej jakości produktach firmy HARTING Automotive.

HARTING AUTOMOTIVE Grafika rynkowa - Systemy magnetyczne - Rynki

Zawieszenie pneumatyczne

W ramach naszych rozwiązań zindywidualizowanych oferujemy zespoły kablowe dostosowane do potrzeb klienta, np. kompletne wiązki kablowe.

Ogrzewanie wnętrza

W ramach naszych rozwiązań zindywidualizowanych oferujemy zespoły kablowe dostosowane do potrzeb klienta, np. kompletne wiązki kablowe.

Zagłówek aktywny

Do ochrony przed uderzeniami stosowane są elektromagnesy dwustronnego działania z funkcją wyzwalania. Stosowane w zagłówkach aktywnych w przypadku zderzenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pasażerów pojazdu i zmniejszają ryzyko odniesienia obrażeń.

Panel dotykowy

Nowoczesne panele dotykowe do konsol samochodowych posiadają dotykowe sprzężenie zwrotne, aby poprawić komfort i prostotę obsługi przez użytkownika. Za tę funkcję także odpowiadają nasze magnesy.

Regulacja kierownicy

Niektóre kierownice można regulować pod względem wysokości i długości, aby zapewnić wygodną pozycję siedzącą. Nasze magnesy pomagają kierowcy ustawić kierownicę zgodnie z potrzebami i zabezpieczyć ją w tej pozycji.

Automatyczna regulacja fotela

Dwie osoby korzystające z tego samego samochodu mogą natychmiast znaleźć idealną pozycję siedzącą dla siebie: dzięki naszym magnesom fotel jest zawsze zablokowany w zapamiętanej pozycji.

Zabezpieczenie wyboru biegu

W przypadku automatycznej skrzyni biegów nasze magnesy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, umożliwiając funkcję blokady wyboru biegu. Zapobiega to nieprawidłowemu działaniu skrzyni.

Zamek schowka

Dzięki niezawodnemu zamknięciu schowka nasze magnesy zapewniają bezpieczeństwo i chronią przed przykrymi niespodziankami.

Blokada wyciągnięcia kluczyka zapłonowego

W stacyjce nasze magnesy poprawiają bezpieczeństwo, zapobiegając nieprawidłowym operacjom. Zapobiegają one niezamierzonemu wyjęciu kluczyka ze stacyjki podczas jazdy.

Blokada parkingowa

Wciśnij hamulec i zwolnij blokadę postojową: w przypadku automatycznej zmiany biegów nasze magnesy zapobiegają błędom w obsłudze. Zapewnia to zwiększone bezpieczeństwo i wyjątkową łatwość obsługi.

Systemy amortyzatorów dla mocowań silnika

W przełączalnych mocowaniach silnika nasze elektromagnesy zapewniają większy komfort jazdy oraz lepszą charakterystykę wibracji i hałasu.

Blokada przewodu do ładowania

W ramach naszych rozwiązań zindywidualizowanych oferujemy zespoły kablowe dostosowane do potrzeb klienta, np. kompletne wiązki kablowe.

Więcej branż

Nasze zindywidualizowane produkty i rozwiązania w zakresie siłowników cieszą się zainteresowaniem również w innych branżach. Nasze systemy elektromagnetyczne są produktami wybieranymi wszędzie tam, gdzie wymagana jest separacja, podnoszenie lub blokowanie. Ich wyjątkowo kompaktowe rozmiary sprawiają, że można je stosować nawet w najmniejszych przestrzeniach. Elektromagnesy charakteryzują się krótkimi czasami przełączania. Ich wysoka jakość zapewnia długą żywotność.

Automotive Markets

Bankomaty

Podczas wpłacania i wypłacania pieniędzy w bankomatach nasze systemy magnesów pomagają zapewnić prawidłowe sortowanie banknotów.

Urządzenia AGD/RTV

Nasze systemy magnesów pełnią różnorodne funkcje w pralkach i zmywarkach. Począwszy od wyłączania dopływu wody w przypadku awarii, poprzez zamykanie drzwi, aż po dozowanie detergentu.

Wyłączniki do instalacji w budynkach

Wyłączniki są nieodzownym elementem instalacji budynkowych. Nasze magnesy zapewniają niezawodne wsparcie dla tej funkcjonalności.

Systemy dostępu

Ważnymi zastosowaniami naszych produktów są zamki do drzwi, jak również systemy dostępu, otwierania i zamykania drzwi. Niezawodne otwieranie i zamykanie takich systemów dostępu jest możliwe dzięki klasycznym funkcjom magnetycznym, takim jak przytrzymywanie, przełączanie, wyzwalanie i blokowanie.

Systemy sortowania listów i paczek

Punkty przełączania muszą być kontrolowane w celu sortowania listów i paczek. Jest to zadanie, które niezawodnie przejmują nasze systemy magnesów.

Ważenie surowców

Ważenie surowców jest kontrolowane za pomocą funkcji blokowania magnesu.

Mechanizm blokowania do maszyn pakujących

Klasyczne działanie magnesów jest wykorzystywane do implementacji mechanizmów blokujących w maszynach pakujących.

Systemy sortujące w prasach do tabletek

Kolejnym zadaniem, które wspierają nasze magnesy, jest sortowanie w prasach do tabletek.

Szafy elektryczne

Nasze systemy magnesów zapewniają bezpieczeństwo w aparaturze rozdzielczej średniego napięcia, pozycyjnych wyłącznikach bezpieczeństwa i wyłącznikach ochronnych silników. Służą one do zapewnienia, że urządzenia elektryczne są wyłączane w przypadku awarii oraz do zapewnienia, że napięcie jest przerywane zawsze, gdy osłony ochronne nie są zamknięte.

Czy chcesz poznać różnorodność naszych produktów?