Nasza kultura korporacyjna

Jesteśmy firmą rodzinną

"Zasadniczo to właśnie związki z ludźmi nadają życiu wartość".*

*Wilhelm von Humboldt, 1767 – 1835

W naszej rodzinnej firmie liczy się każdy pracownik. Sukces możemy osiągnąć tylko wspólnymi siłami. Śmiało podbijając nowe obszary, rozwijamy technologie przyszłości. Testujemy rzeczy, popełniamy błędy, uczymy się na nich i kontynuujemy innowacje. Nasze wartości dają nam wsparcie, którego potrzebujemy i kształtują naszą wspólną kulturę.

Próbować i zawodzić to przynajmniej się uczyć; nie próbować to ponosić nieocenioną stratę tego, co mogło być.

Chester I. Barnard, 1886 – 1961
Amerykański menedżer biznesowy i autor pionierskich prac z zakresu teorii zarządzania

Potrzebujemy swobody, by być odważnymi. Firma HARTING tworzy tę wolność, uwzględniając przy tym najróżniejsze style życia. Nasze wartości łączą bohaterów niepełnoetatowych, silne kobiety i globtroterów. Ponieważ jako międzynarodowa firma mamy kosmopolityczne spojrzenie. To zależy od każdego z osobna. Taka postawa pozwala nam z uśmiechem iść do pracy, z radością w pracy kształtować przyszłość i z dobrym samopoczuciem wracać do domu.

Kliknij "i", aby uzyskać więcej informacji

Gorączka maratonu w szczytnym celu

flag Romania

Nasi pracownicy w Rumunii wykorzystują swoje nogi w szczytnym celu. Podczas tradycyjnego biegu charytatywnego zebrano ponad 10 000 euro na skate park dla dzieci. To osiągnięcie sportowe! 

Kreatywni razem - cyfrowy kalendarz adwentowy

flag Germany

Nasi koledzy z HARTING Customised Solutions wspólnie zaprojektowali cyfrowy kalendarz adwentowy. Oprócz dobrej zabawy i twórczego wysiłku podczas wydarzenia apelowano o datki. Dochód został przeznaczony na "hexenHAUS" - organizację wspierającą kobiety z dzielnicy Minden-Lübbecke szukające ochrony i pomocy.

Zakasaj rękawy dla dobrej sprawy

flag Germany

Pilnie potrzebna jest krew do transfuzji ratująca życie. Jej krwi są zawsze ograniczone. Dlatego też regularnie organizujemy akcje krwiodawstwa, podczas których nasi pracownicy mogą zakasać rękawy w szczytnym celu. Za każdym razem jesteśmy przytłoczeni ich entuzjastycznym udziałem. Dziękujemy za pomoc! 

Firma HARTING łączy na całe życie

flag Germany

W Espelkamp regularnie organizujemy wycieczki dla naszych absolwentów. Dla naszych byłych pracowników jest to zawsze mile widziana okazja, aby nadrobić zaległości i powspominać stare czasy.

Zimowy spacer wellness

flag Great Britain

Łączą nas również wspólne cele poza pracą. Na przykład, pracownicy HARTING w Anglii wzięli udział w wyzwaniu pt. "Zimowym spacerze wellness" dla organizacji "Mind", organizacji charytatywnej zajmującej się zdrowiem psychicznym. Ich celem było przejście łącznie 15 750 000 kroków w ciągu trzech miesięcy. 

Zabawa z rzemiosłem

flag Germany

Raz w roku zapraszamy naszych pracowników i ich pociechy na tradycyjne rodzinne zajęcia z rękodzieła. Ludzie zajmują się wycinaniem, rysowaniem i klejeniem, a przy okazji korzystają z napojów i przekąsek. Za każdym razem uczestnicy wyjeżdżają z pięknymi wspomnieniami z udanego dnia rękodzieła i nowymi, osobistymi ozdobami do swoich domów.

Dni specjalne

flag Switzerland

Czy to king cake na Dzień Króla, jabłka od regionalnego rolnika, czy wiązanki z napisem "wracaj do zdrowia" dla naszych wychowanków: w firmie HARTING w Biel przez cały rok odbywają się fajne wydarzenia, a także rozdajemy prezenty na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Wszyscy spotykają się wspólnie podczas letnich i świątecznych festiwali. "Chcemy, aby nasi pracownicy czuli się tu u nas komfortowo. Dlatego tak ważne są dla nas gesty uznania i osobisty kontakt z pracownikami" - mówi Susanne Giehl, dyrektor zarządzający.

Zapewniamy wsparcie w trudnych sytuacjach

flag Germany

Często zdarzają się sytuacje społeczne i osobiste, które stanowią dla nas wyzwanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zwłaszcza gdy w codziennym życiu pojawiają się dodatkowe obciążenia: takie jak opieka nad dziećmi, opieka nad bliskimi, stres czy zmartwienia finansowe. W trudnych chwilach i sytuacjach kryzysowych pracownicy HARTING mogą anonimowo i bezpłatnie szukać pomocy w poradni "PME Familienservice".

Wspólne świętowanie

Flag China

W naszym oddziale w Zhuhai w Chinach pracownicy spotykają się na miejscu co trzy miesiące, aby świętować urodziny wszystkich swoich dzieci. Przysmaki i uroczystości cieszą wszystkich. "Lubimy wykorzystywać ten czas na wymianę pomysłów i wzmacnianie więzi w naszym zespole". wyjaśnia Amy Chen, kierownik administracyjny działu kadr.

Ścieżki rozwojowe

Inteligentne połączenia dla pomyślnej przyszłości

Talent organizacyjny, pogromca liczb czy wynalazca? Poprzez wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia wspieramy różnorodne cele i talenty naszych pracowników. Z powodzeniem i dobitnie wspieramy także nietypowe ścieżki kariery. Każda ścieżka kariery jest inna - wspólnie znajdujemy tę najlepszą. Wybór jest szeroki: obejmuje programy dla początkujących, projekty szkoleniowe i dokształcające oraz programy studiów. Bo nic nie motywuje ludzi bardziej niż możliwość doskonalenia.

Niezależnie od tego, czy są to praktyki czy studia, czy jest to rzemieślnik czy handlowiec - osoby o różnych zawodach są mile widziane, a wnoszone przez nich mocne strony i doświadczenia, wysoce cenione.

Emma Juffernbruch - Trainee in Market Research

To my kształtujemy przyszłość.

HARTING Americas, USA

Dzięki naszemu "Wewnętrznemu Programowi Rozwoju" oferujemy studentom w USA skrzynkę narzędziową i podręcznik odpowiedni dla ich zawodu. W praktycznych projektach u boku profesjonalnych mentorów, nasi stażyści mogą rozwijać umiejętności, które są ważne na początku ich kariery. Pomaga to odpowiedzieć na bardzo podstawowe pytania, takie jak "Czy ten zawód jest dla mnie odpowiedni?". "Bezustannie zachwyca nas pasją, z jaką ci studenci poświęcają się swoim projektom. Dlatego też wielu z nich oferujemy możliwość skorzystania z dalszych możliwości kariery w firmie HARTING" - stwierdza Nancy Lesnicki, specjalista ds. pozyskiwania talentów.

Teklit Kashay HARTING AG Biel, Switzerland

Witamy w firmie HARTING

HARTING Biel, SwitzerlandHARTING Biel, Szwajcaria

W naszej fabryce w Szwajcarii pracuje około 100 pracowników. Od 2018 roku zapewniamy osobom zw trudnych sytuacjach życiowych możliwość integracji na pierwotnym rynku pracy. Należą do nich uchodźcy, osoby długotrwale bezrobotne lub chore, a także osoby niepełnosprawne. Staż zapewnia wejście na rynek; po nim często oferowana jest praca tymczasowa lub stała.

Rebecca Heitmann - System Engineer at HARTING Applied Technologies

Licencjat, magister, inżynieria systemów

HARTING Applied Technologies, Niemcy

Do firmy HARTING prowadzi wiele różnych ścieżek. Wspieramy nie tylko specjalne programy pracy i szkoleń, ale także promujemy indywidualne ścieżki kariery: ze stanowiskami dla pracujących studentów, możliwością ukończenia studiów magisterskich podczas pracy oraz projektami, które tylko czekają na realizację. Oczywiście można też robić wszystko naraz! Tak też pomyślała Rebekka Heitmann. Ale o tym więcej w materiale wideo.

Zarządzanie równowagą między pracą i zdrowiem

Bezpieczne połączenia dla bezpiecznej przyszłości

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Bezpieczne miejsca pracy zgodne z obowiązującymi normami, zdrowe środowisko pracy i niezbędne wyposażenie ochronne to dla nas konieczność. Nasze stanowiska produkcyjne oraz pomieszczenia biurowe są wyposażone według najnowocześniejszych i ergonomicznych standardów.

"Aktywna przerwa" w firmie HARTING

Active breaks

Dzięki ćwiczeniom jesteśmy sprawni fizycznie i zdrowi. Nasz bogaty program sportowy i różne kampanie zdrowotne pomagają utrzymać nas w dobrej kondycji. Oferujemy profesjonalne wsparcie w nagłych przypadkach, aby nie tylko Twoje ciało, ale i dusza pozostały zdrowe. Nie zostawiamy nikogo samego. A jak wiemy, fajniej jest robić rzeczy razem.

Brzmi dobrze? W takim razie stań się częścią naszej rodziny HARTING już teraz!


 


 

Get in touch
CSR Corporate Social Responsibility
Osoba do kontaktów