Nasze technologie

"Wytrwałość i determinacja to dwie cechy, które zapewniają sukces w każdym biznesie".*

*Lew Nikołajewicz Tołstoj, 1828 - 1910

Stawiamy na pierwszym miejscu długoterminowy sukces firmy, a nie krótkoterminowe wytwory fantazji.  

Nie chodzi o krótkoterminowy wzrost czy zysk, ale o stworzenie solidnych podstaw dla firmy poprzez rozwój sprzedaży i zarobków, aby odnieść długoterminowy sukces na globalnym rynku. (...) Dla nas elastyczność i zmiany są szansą na wzmocnienie nas na przyszłość. Na myśli mamy szukanie nowych sposobów współpracy między małymi i dużymi firmami. Nazywamy to "Metodą firmy HARTING".

Dr.-Ing. Kurt D. Bettenhausen
Członek Zarządu, "Nowe Technologie i Rozwój", Grupa Technologiczna HARTING

Mnóstwo siły umysłu i kompetentni towarzysze dają nam wiatr w plecy, którego potrzebujemy w naszej podróży: 

Współpraca to klucz do sukcesu - Connectivity+

Connectivity+ to nasza strategia realizacji wizji "Chcemy kształtować przyszłość za pomocą technologii dla ludzi" konkretnie za pomocą produktów i aplikacji. Szybki postęp technologiczny, digitalizacja oraz wymagania klientów i partnerów sprawiły, że konieczne jest ponowne przemyślenie sprawy: Oprócz nowych technologii na pierwszy plan wysuwają się czynniki ludzkie i środowiskowe, a także główne problemy globalne. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Poprzez innowacyjne myślenie i działanie. Aby czerpać korzyści ze współtworzenia, jak najwcześniej angażujemy klientów i partnerów. Zastanawiamy się i wymieniamy pomysły, ponieważ najlepsze innowacje na przyszłość możemy opracować tylko wtedy, gdy będziemy pracować razem.

Connectivity+ to nasza odpowiedź na wymagania stawiane przez technologie przyszłości.

Centrum jakości i technologii HARTING (HQT)

Nasze Centrum Jakości i Technologii HARTING (HQT) zostało zaprojektowane jako zrównoważone energetycznie. Koncepcja architektoniczna, która opiera się na otwartej strukturze kampusu, zaprasza do otwartej wymiany pomysłów. Tym samym oferuje doskonałe środowisko dla zapewnienia długoterminowej jakości i sukcesu Grupy Technologicznej. Ponieważ jakość i technologia są podstawowymi czynnikami napędzającymi innowacje i wzrost.

Centrum jakości i technologii HARTING (HQT) w Espelkamp, Niemcy

SPE network

Ethernet jednoparowy (SPE) jest podstawą infrastruktury, dzięki której istnienie IIoT i Przemysłu 4.0 jest możliwe. Ponieważ rynek IIoT rozwija się w szybkim tempie, nawiązaliśmy współpracę z innymi liderami technologicznymi w celu szybkiego rozwoju tej technologii. Sieć Partnerów Przemysłowych SPE stanowi dla użytkowników pierwszy punkt kontaktowy w zakresie konfiguracji sieci i urządzeń SPE. Ta sieć partnerska daje wyraźne zalecenia do opracowywania przyszłych aplikacji IIoT, jest centralną platformą informacyjną i zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo inwestycji, dzięki któremu będą mogli w przyszłości polegać na tej technologii.

Od maja 2022 roku sieć SPE, do której należy ponad 50 międzynarodowych firm z branży, stanowi kompletny ekosystem dostawców infrastruktury, chipów Ethernet, magnesów, urządzeń przemysłowych i sprzętu do testowania.

SmartFactory

Wraz z naszymi partnerami z sieci SmartFactory poświęciliśmy się tematom związanym z Przemysłem 4.0 i fabryką przyszłości. Naszym celem, jako partnerstwa równych sobie, jest wspólny postęp i realizacja projektów B+R. Sieć posiada własną inteligentną fabrykę, aby zapewnić jak najbardziej realistyczne środowisko.

Firma HARTING w samym środku: jako jeden z wiodących na świecie dostawców technologii złączy przemysłowych, wnosimy do zakładu produkcyjnego SmartFactoryKL kluczowe komponenty.

Współpraca z uczelniami (zobowiązanie MIT)

Jesteśmy częścią Microsystems Technology Laboratory (MTL) i Microsystems Industrial Group (MIG) w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Obszary badawcze MTL są bardzo szerokie i pomagają w kształtowaniu wielu technologii następnej generacji Przemysłu 4.0. Jako członek promujemy badania i współpracujemy ze studentami i wykładowcami w zakresie tematów istotnych dla Przemysłu 4.0. Dla firmy HARTING jest to ważna wymiana, która pomaga nam osiągnąć nasze cele związane z Connectivity+.

Nasze zaangażowanie w program Industrial Liaison wspiera naszą misję dostarczania wymiernej wartości naszym partnerom na całym świecie.

Uniwersytet w Szanghaju

Nasz program współpracy z Uniwersytetem Tongji w Szanghaju rozpoczął się w 2014 roku. Ta współpraca obejmuje kilka stypendiów dla najlepszych studentów każdego roku. Co dwa lata organizowany jest konkurs na innowację. Projekty uczniów są oceniane przez niezależne jury. Od 2019 roku w ramach programu współpracy działa laboratorium firmy HARTING, w którym wykorzystywane są produkty z branży transportowej.

Bo Chen, dyrektor zarządzający HARTING Greater China i dr Chu, profesor Uniwersytetu Tongji, podczas otwarcia wspólnego laboratorium HARTING.

Ten, kto przestaje być lepszy, przestaje być dobry.*

*Oliver Cromwell, 1599 - 1658

Nasze technologie rozpatrujemy w całym cyklu życia produktu. Aby zapewnić trwałość naszych produktów, od początku zwracamy uwagę na przyjazność dla użytkownika, krytyczne surowce i ich zawartość pochodzącą z recyklingu. Stale optymalizujemy nasz proces produkcyjny. Zoptymalizowana wysyłka, pakowanie i recykling również pomagają zmniejszyć szkody dla środowiska. Oto kilka konkretnych przykładów, jak zajmujemy się ochroną środowiska w odniesieniu do naszych produktów.

Cykl życia produktu - kliknij "i", aby uzyskać więcej informacji

Projektowanie / rozwój

Han-Eco®

Już w fazie projektowania zadbaliśmy o to, aby nasze złącze Han Eco® zostało zaprojektowane w sposób energooszczędny. Dzięki zoptymalizowanej rezystancji kontaktów jesteśmy w stanie zaoszczędzić prawie 50% energii zużywanej podczas transmisji danych.

 

HARTING Electric, Niemcy

Łańcuch dostaw

European Distribution Center

Analizujemy nasze wewnętrzne procesy. Oprócz oszczędności czasu, dzięki produkcji naszych bębnów kablowych bezpośrednio w zakładzie w Espelkamp oszczędzamy rocznie do 240 ton CO₂. Proces cięcia odbywał się wcześniej w zagranicznej fabryce zależnej.

 

HARTNG Customised Solutions, Niemcy | HARTING Sibiu, Rumunia

Proces produkcyjny

Tool with contour-hugging cooling ducts

Innowacyjne kształty z aluminiowego i cynkowego odlewu ciśnieniowego oraz zoptymalizowane chłodzenie przy konturze poprawiają bilans energetyczny.

 

HARTING Applied Technologies, Niemcy

Pakowanie

85 % of the recycled foil can be reused

Pakujemy używając folii z recyklingu, która składa się w 85% z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób zmniejszamy zużycie CO₂ o 75,5%, zmniejszamy zużycie paliw kopalnych o 86,6% i zmniejszamy potencjalne tworzenie ozonu o 77,2%.

 

HARTING Electric | HARTING Logistics, Niemcy

U klienta

HARTING Forum

Podczas regularnych seminariów internetowych informujemy naszych klientów o naszych produktach i omawiamy aktualne tematy. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucić światło na wszystkie aspekty, które wpływają na branże i nasze społeczeństwo. Aspekty te obejmują uproszczone zastosowania, ochronę środowiska i przyszłe koncepcje energetyczne.

 

Grupa technologiczna HARTING, na całym świecie

Prawa ręka dla ochrony środowiska 

Jesteśmy jak Robin dla Batmana, dr Watson dla Sherlocka Holmesa czy prawa ręka dla ochrony środowiska. Nasze technologie zadomowiły się na wielu perspektywicznych rynkach. Czy to w energetyce wiatrowej, transporcie kolejowym czy elektromobilności, nasze produkty umożliwiają zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, a tym samym przyczyniają się do czystej przyszłości.

Systemy magazynowania energii: Energia, gdy jest naprawdę potrzebna - dzięki Han® S

Nasze złącze Han® S zostało opracowane specjalnie z myślą o zrównoważonych systemach magazynowania energii. Można go używać do połączenia modułów bateryjnych (BM) w celu łatwego rozszerzenia całkowitej pojemności ESS, które są zaprojektowane na zasadzie modułowej, aby zapewnić różne ważne usługi. Należą do nich integracja energii odnawialnej, przesunięcie popytu i zmniejszenie obciążenia szczytowego. Dzięki redukcji szczytów można zaoszczędzić nawet do 80% na wydatkach na energię elektryczną.

Energia wiatrowa: Energetyka wiatrowa przełącza się na Ethernet

Nasz system transmisji światłowodowej służy jako matryca dla komunikacji Ethernet w nowoczesnych turbinach wiatrowych. Dostarczamy kompletne okablowanie, w tym przekładnię z przegubem obrotowym. Zaleta: większa szybkość transmisji danych umożliwia lepszą kontrolę nad systemem. Ponadto, nasz interfejs Plug&Play zapewnia mniej przestojów. Można wyeliminować długie czasy nastaw. Wykorzystanie systemu jest zoptymalizowane. To również jest dobre dla środowiska!

Inteligentne rolnictwo: Inteligentne, inteligentniejsze, złącze wysokiego napięcia AEF

Nasze złącze wysokiego napięcia AEF wspiera inteligentne rolnictwo. To ustandaryzowane połączenie przenosi wysoką moc 150 kW z ciągnika na osprzęt. Elektryczny tryb pracy skutkuje zwiększoną wydajnością energetyczną w porównaniu z mechanicznymi lub hydraulicznymi alternatywami, umożliwiając nawet o 20% mniejsze zużycie oleju napędowego.

Więcej informacji

E-Mobility: przewód do ładowania wszystkiego

Aby przejście na E-Mobility zakończyło się sukcesem, konieczna jest dobrze rozwinięta infrastruktura ładowania z gęstą siecią stacji ładowania. Dlatego oprócz przewodów do ładowania pojazdów produkujemy również przewody do ładowania do stacji ładowania, a nawet gniazda ładowania. Pracujemy ze wszystkimi powszechnie przyjętymi standardami i posiadamy moce produkcyjne w Europie, Chinach i USA.

Więcej informacji

 


 

Get in touch
CSR Corporate Social Responsibility
Osoba do kontaktów